Apple манія, або Mac OS X 10.7.2 Lion на PC


Доброго здоров”я яблочники, а також ті хто втомився від скутості Віконець, або від незрозумілості Лінухів. Одразу вам скажу, я не вікнофоб, цілком нормально переварюю цю операційку, теж і з пінгвіном. Але коли я вперше спробував Мак, щось в середині наче перевернулось і вже тоді я знав, що ми надовго подружимось. І вже тоді, я не помилився.
Сьогодні мова піде про те як на систеу наступної конфігурації поставити цю чудову операційну систему.
Отже конфігурація мого комп”ютера:

 • Материнська плата: Asus P6T
 • Процесор: Intel Core i7 920 @ 2.6Ghz
 • Відеокарта: NVidia GeForce 550Ti 1024 Mb
 • ОЗП: DDR 3 Corsair 2GbX6 @1600MHz LT: 9-9-9-24
 • Монітор: Samsung SyncMaster P2370 @ 1080p
 • Вінчестери та ДВД приводи повинні бути SATA інакше мак їх не побачить.

Якщо ваша конфігурація відрізняється – це не страшно. Маки не складно ставити на все, що має наступні параметри:

 • Материнська плата: Asus, GIGABYTE, MSI
 • Процесор: Intel[Pentium Dual Core, Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core i3, Core i5, Core i7]
 • Відеокарта: NVidia 8800 і вище. Найкраше працюють моделі мідл та енд сегменту. Нажаль про сумісність бюджетних версія сказати нічого не можу. ATI лише зараз почали ставитись на маки, тому теоретично їх підтримка мала б з”явитись у 10.7 але швидше за все це будуть лише топ моделі.
Трохи теорії

Приклад EFI на Asus P8P67 Deluxe
Mac-и відрізняються від PC тим що замість BIOS у Mac-ів EFI. Це щось на кшалт повноцінної операційної системи. Яка виконує попередню діагностику та завантаження. Має повноцінне графічне середовище та купу інших можливостей про які Біос може лише мріяти. Доречі зараз великі виробники материнських плат поступово переходять на Ефі, і навіть Windows 7 має нативну підтримку як Біоса так і Ефі.
Для того щоб поставити Mac OS X Lion, тим кому не пощастило стати щасливим володарем материнської плати з EFI, доведеться якимось чином земулювати роботу даного ПЗ, і таким чином забезпечити успішний старт інсталятора. Дистрибутив який ми будемо використовувати уже містить емулятор EFI. Якщо ж ви забажаєте поставити Retail версію тоді вам доведеться звернутись до аналогів iBoot. (Якщо ви не зрозуміли останнього речення – не страшно, воно було не для вас)

Підготовка
 1. BIOS
  Якщо ви власник материнської плати від Asus тоді рекомендую обновити ваш Біос до останньої версії. У моєї P6T це 1404. Якщо ви не знаєте як це робити – гугліть. Якщо буде час я зроблю коротенький гайд по перепрошивці Біоса.
 2. Образ
  Качаєм систему за отсим посиланнячком та записуємо її на DVD-R обов”зково на нормальний по типу Verbatim/TDK, а також обов”язково на мінімальній швидкості.
 3. Вінчестер
  Готуєм окремий вінчестер для нашої системи. Можна поставити і не на окремий, але я цього дуже не рекомендую робити. В усякому разі, якщо немаж іншого виходу тоді – ставити Windows будете після установки Mac.
Встановлення
 1. Перезавантажуємо комп”ютер, та вибираємо загрузку з DVD приводу.
  Якщо у вас материнська плата від Asus то дуже рекомендую відключити JMicron в біосі, та перевести вінчестери в AHCI режим.
 2. Після завантаження диску вашому погляду відкриються незрівнянні простори великого Хамелеону.
  Стрілочками обираємо необхідний нам DVD диск. Хамелеон – це завантажувальник для усіх Хакінтош-подібних операційних систем. Також подружить ваш Мак із іншими операційними системами, якщо ви захочете такі поставити. Головне якщо будете ставити їх не перезатирайте завантажувальник Хамелеону, з нього будете грузитись куди завгодно.
  Вибрали ви стрілочками потрібний диск, то не спішіть тицяти ентер, натисніть стрілочку вниз і виберіть у випадаючому меню: Verbose Mode
 3.  Якщо все пройшло чудово то через кільканадцять хвилин ви повинні побачити такий от скрін із вибором мови встановлення. Я прихильник англійської, тому все залишаю без змін. Тут потрібно трішки відволіктись і пояснити наступний момент: Ви у будь який момент можете змінити мову вашої системи не залежно від того, яку ви мову вибрали під час встановлення, проте я рекомендую використовувати англійську як основну системну мову. Оскільки дуже багато ігор відмовляються підтримувати клавіатуру, якщо мовою системи є не англійська. Нажаль поки дану проблему цілком побороти не змогли.
 4. Після вибору мови тицяємо Next і потрапляємо на віконце привітання. На даному етапі уже повинне підгрузитись верхнє меню. Отже вибираємо Utilites/Disk Utility, чекаємо поки вона підвантажиться. Зліва обираємо потрібний вінчестер, та справа переходимо на вкладку Partition.
  У випадаючому списку обираємо 2 розділи і відводимо під системний 50 Гігабайт. Цього цілком достатньо для установки системи та всіх програм. А бекапи, та документи будемо зберігати на окремому розділі. Після встановлення місця, тицяємо на кніпку Options та обираємо GUID partition table, Ok та Apply.
  Чекаємо поки комп”ютер проведе магічні жести із нашим вінчестером. Уся процедура займає не більше 2-х хвилин.
 5.  Якщо все добре, то зліва у вас повинні з”явитись два розділи, вибираємо менший (той що системний). Та переходимо на вкладку Erase. На цій вкладці будемо форматувати новостворені розділи. А форматувати ми їх будемо у файлову систему Mac OS Extended (Journaled). Вибираємо даний формат у випадаючому списку Volume Format. Вводимо назву тому (я завжди пишу MacOsX для системного і MacDocs для документів). Тицяємо Erase. Ту ж саму процедуру проводимо для тому з документами, щоб не робити це після встановлення системи.
  Коли дискова утиліта закінчить проформатовувати наші диски – будемо мати чистеньку платформу для встановлення найкращої операційної системи всіх часів.
 6.  Закриваємо Disk Utility через червоний хрестик/Ctrl+Q/абож командою з меню Disk Utitly->Quit, та повертаємось до вікна встановлювача. Погоджуємось на ліцензійні згоди і тицяємо далі, далі, далі, доки не надибаємо вікно вибору диску для встановлення.
  Тут повинні світитись всього дві партиції, вибираємо системну (у моєму випадку MacOsX).
  Натиснувши Install можемо спокійно відкинутись на спинку крісла та покимарити 20-30 хв. Встановлення займе десь стільки часу, в залежності від швидкості комп”ютера, розміру оперативної пам”яті, а також положення місяця. Дуже не погано раз в 5 хв рухати мишкою, щоб комп”ютер не відключив дисплей, бо потім може його не підключити і ви не побачите як завершилось встановлення вашої нової оськи.
 7. Інсталяція зазвичай проходить гладко та без ексцесів, якщо виникають якісь помилки і комп”ютер перезавантажується, не спішіть панікувати, перевірте контрольну суму образу і запишіть його ще раз на DVD-R диск на мінімальній швидкості.
  Ну а якщо ви належите до тих щасливчиків у кого появилось віконечко таке як ми бачимо справа на зображенні. Тоді вітаю вас! 50% шляху пройдено! тепер залишилось завести нашу свіжовстановлену систему, яка і знати не знає про вашу архітектуру.
Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Вам це має сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *