Магнітний кабель Micro USB від Floveme: вишенька з кислинкою

Магнітний кабель Floveme

Кабелеманія захопила шопоголіків і не планує здаватися!

Для лінивих, кому важко осилити велику кількість літер, коротко про головне: цей магнітний кабель вартий уваги і для невибагливих пристроїв з простим зарядним адаптером чудово підійде, та тут не без “але”. Як завжди є свої нюанси та підводні камені. Тому раджу хоча б глянути на переваги та недоліки, і звісно ж висновки, що в кінці огляду.

А також хочу дещо розчарувати поціновувачів нутрощів – я не розрізатиму цей кабель, він мені ще потрібен для тестів в подальшому. Та й не бачу сенсу різати те, що справно працює.

Вступне слово

Останнім часом в силу певних обставин стали популярними огляди різноманітних кабелів для наших ґаджетів. Адже цілком закономірно, що маючи своєрідний парк пристроїв, виникає необхідність підключати їх для зарядки та/чи синхронізації де б то не було – вдома, в машині, на роботі, вокзалі, і т. д., і т. п…

В основному через своєрідну конкуренцію виробників, ми маємо змогу задешево придбати кабелі різної довжини, любого кольору та типу зовнішнього захисного покриття… Часом голова йде обертом від різноманіття усіляких “ноу-хау” китайської інженерної думки, чого вони тільки не понавигадували щоб зацікавити покупця – і підсвітку цілого кабеля або лише його роз’ємів, вбудований тестер, комбіновані кабелі два в одному чи навіть три в одному, а також з суміщеним роз’ємом Micro USB з Lightning’ом, тощо.

Тож і зараз китайські виробники вкотре намагаються задовольнити любі наші побажання і останнім надбанням цієї конкурентної боротьби стали кабелі з мініатюрним магнітним конектором Micro USB або 8 піновим lightning’ом. Вони працюють по аналогії з відомим нам магнітним роз’ємом MagSafe, від якого Apple чомусь відмовилася.

Появилися вони звичайно не вчора, десь може рік-два тому, але власне останнім часом ціни на них почали помалу опускатися до прийнятного рівня в 2-10$, замість 10-30$.Саме один з таких кабелів я отримав змогу протестувати і спробую поділитися з вами своїми враженнями.

Думки вголос

Признаюся чесно, я давно мав бажання придбати аналогічний кабель, ще коли вони тільки з’явилися в продажу. Проте ціни на них були не адекватними, а більш-менш доступні рішення мали “проблеми першовідкривачів” – складалося враження, що покупці є бета-тестерами, за відгуками яких врахують усі побажання та недоліки в подальшому. Не здивуюся, що виробники не провели елементарних тестів надійності конструкції.

Після кількох негативних коментарів від нещасливих власників я закинув цю ідею подалі до кращих часів. А тут випав шанс задарма спробувати – що воно таке і як працює. Також знатиму на що звертати увагу, в разі якщо мені сподобається такий метод з’єднання, проте недоліки даного екземпляру будуть суттєвими… Але про все по черзі.

Кілька слів про поштові служби

Доставка товару до мене припала на період новорічних свят – на той час коли кількість замовлень зашкалює і поштові служби не хочуть працювати встигають розгребти гори кореспонденції. Вже було думав, що так нічого і не отримаю.

Комплектація

Zip-lock пакет з ґумкою

Ось так виглядає запакований магнітний кабель Floveme


Враховуючи цінову категорію, все доволі аскетично – в звичайному білому пакеті із застібкою zip-lock знаходився наш магнітний кабель з адаптером, який був зафіксований ґумкою. Дуже практично – конверт можна використати для інших цілей, а ґумкою зафіксувати змотаний наш старий кабель для транспортування.

Перші враження

Даний магнітний кабель Micro USB від Floveme належить до бюджетних, проте доволі якісних “шнурків”. Візуально, якщо порівняти з попередніми моделями, його не відрізнити від більшості звичайних кабелів – габарити практично ідентичні.

Xiaomi, Meiyi & Floveme Connectors

Фото для порівняння розмірів


На фото, для порівняння, розмістив Micro USB конектори від кабелів Xiaomi (ліворуч) та Meiyi (праворуч).

Зовнішній вигляд

Magnetic Micro USB Cable Look

Магнітний кабель Floveme у всій красі


Загалом кабель зроблено досить акуратно без якихось недоліків, тож зауважень до зовнішнього вигляду в мене немає. Покриття металевих захисних/декоративних кожухів роз’ємів USB type A та магнітного конектора – матове. Продавець пропонує три варіанти кольору покриття – срібний, жовте золото та рожеве, сам дріт – лише білий. Жодних надписів немає, також відсутнє і брендування Floveme, як це є на фото продавця.

Довжина кабелю становить 1 метр, а його діаметр – 3мм. Дріт м’який, тактильно приємний на дотик, чимось нагадує покриття софт тач. Конектор USB типу А стандартний, тут нічого особливого – в роз’єми зарядних пристроїв та ПК входить без проблем і нормально в них фіксується, з’єднання стабільне. Що ще потрібно? А ось з іншого боку кабелю і є вся “ізюминка” героя нашого огляду – тут маємо магнітну основу з контактами для підключення Micro USB адаптера.

Дуже зручно – мініатюрну частину конектора залишаємо в роз’ємі нашого пристрою, а за необхідності підключаємо лише магнітну частину кабелю, тим самим зменшуючи ймовірність пошкодити девайс.

З’ємний адаптер


Довжина Micro USB роз’єму адаптера у цього кабелю – 5,5 мм


Загубити мініатюрний приймач, коли він у роз’ємі пристрою, також практично неможливо, адже він вставляється доволі туго з характерним клацанням і міцно фіксується в ньому. Я спочатку навіть боявся, що щось зломлю чи вирву роз’єм “з м’ясом”, коли вперше намагався вийняти адаптер, адже щоб його витягнути потрібно прикласти чимале зусилля. Проте варто розуміти, що зроблено це не випадково, а для того щоб магнітний конектор не витягнув адаптер з роз’єму під час відключення.

Магнітний конектор

Магнітить добре

Для з’єднання двох частин кабелю використано два магніти


Примагнічування в міру сильне, тож для від’єднання необхідно прикласти незначне зусилля, щоправда самовільно ніщо не відпаде (звісно все також залежить від ваги підключеного споживача та інших умов і особливостей використання). Проте й за собою кабель, скоріш за все, ваш пристрій не потягне, а відчепиться на випадок якщо випадково хтось його зачепить.
Хоч магніт і не сильний, але втримати телефон взмозі

Якщо акуратно підняти мій N9, то його вагу 136гр кабель витримує.

Індикація роботи кабелю


На самому магнітному конекторі розташовано двоколірний LED індикатор. При підключенні кабелю до зарядного, він спочатку поперемінно блимає кілька разів зеленим або синім, а потім починає постійно світити зеленим кольором. Так відбувається аж до підключення споживача і якщо починається процес зарядки, а точніше – активне споживання енергії, індикатор змінює колір на синій аж до завершення заряджання. Це звісно все умовно, при силі струму 225мА кабель не впевнений “що ся діє?” і починає блимати почергово синьо-зеленим кольором.

Для прикладу, мій телефон Nokia N9, як і більшість аналогічних девайсів, після досягнення ~ 90% заряду акумулятора ще продовжує процес заряджання, просто споживає при цьому менше енергії і відповідно індикатор світить зеленим. Також індикатор стає синім якщо розблокувати N9, коли окрім заряджання акумулятора збільшується споживання смартфону (екраном, процесором та іншими ключовими елементами).

Навіть без підключення споживача, за рахунок наявності цього індикатора (також маю припущення, що й ще якоїсь платки для розведення контактів), відбувається незначне споживання енергії і самим кабелем, проте воно доволі мізерне – 0,005А.

Також в індикатора є ще одна “фішка” – в темноті його прекрасно видно, тож можна спокійно навпомацки підключити кабель, або зорієнтуватися на якій стадії процес заряджання.

Магнітний кабель в роботі

Для заряджання наших девайсів ми можемо підключати конектор кабелю будь-якою стороною до адаптера. Окрім заряджання його можна використовувати й для передачі даних та синхронізації. Але в такому режимі кабель, на жаль, працює лише в одному положенні магнітного конектора з двох можливих. Це зумовлено наявністю лише п’яти контактів і як вдалося вияснити експериментальним шляхом призначення контактів таке: 1,5 — земля, 2,4 — data+/data-, 3 — +5v. Дата контакти не дублюються і відповідно в одному з положень ми отримуємо їх переплутаними.

Якщо при з’єднанні кабель матиме змінене розташування data+/data-, то в системі Windows 10 такий пристрій визначається як “Unknown USB Device (Device Descriptor Request Failed)” з ідентифікатором “USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE”.

USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE

Unknown USB Device (Device Descriptor Request Failed)

А також процес заряджання від комп’ютера на моєму N9 відбувається лише при нормальному розміщенні контактів.

УВАГА! Цей недолік є критичним при використанні цього магнітного кабелю з розумними зарядними пристроями, які власне комутують зі споживачем по лініях даних, тому при “неправильному” підключенні кабелю процес заряджання не буде відбуватися коректно. В основному це стосується усіх технологій швидкої зарядки. Наприклад, таких як QC2.0, QC3.0, MTK Pump Express, тощо.

На жаль, на даний момент в мене немає змоги перевірити, як на практиці відбуватиметься процес з’єднання при підключенні між собою девайсів, що підтримують технології швидкого заряджання. Як тільки матиму на руках щось таке “вумне”, то відразу ж доповню огляд.

А от моя старенька зарядка Nokia AC-16E, що йшла в комплекті з N9, зараз відноситься до класу “тупих”, в ній дата контакти замкнені і відповідно телефону байдуже як саме я підключив магнітний конектор до адаптера. Це вперше коли я пошкодував, що USB роз’єм в моєму телефоні має захисну кришку, з нею використання магнітного кабелю неможливе…

Тестування кабелю

Настав момент невеличких тестів кабелю. Для перевірки падіння напруги при збільшенні сили струму я використовував EBD-USB+ (ZKEtech) та зарядний пристрій від iPad Air – 12W USB Power Adapter (model A1401). Вважаю цей адаптер ідеальним для цього, адже він:

 • не піднімає напругу зі збільшенням навантаження для компенсації можливих втрат на кабелі, як це роблять зараз деякі зарядки;
 • підтримує силу струму до 2.4А (фактично навіть 2.5-2.6А, але я довго не мордував таким навантаженням),
 • та й взагалі, він дуже няшний… жартую, просто це найкращий адаптер з тих, що в мене є на даний момент.

При підключенні кабелю і без навантаження напруга залишається без змін і рівна 5,192(±0,001)V. Спочатку вкажу дані тестування блоку живлення:
500mA – 5,170V; 1A – 5,147V; 1,5A – 5,128V; 2A – 5,105V
А ось це те, що зміг наш піддослідний – магнітний кабель Floveme:
500mA – 4,967V; 1A – 4,755V; 1,5A – 4,533V; 2A – 4,323V
Для порівняння дані кабелю Nokia CA-185CD, що йшов у комплекті з моєю Nokia N9 (раніше вважав його найкращим своїм кабелем – бренд, зовнішній вигляд… зараз протестувавши його я шокований, шкода що не зробив це раніше):
500mA – 4,924V; 1A – 4,663V; 1,5A – 4,396V; 2A – 4,104V
А також VOXLINK 1M Micro USB Cable:
500mA – 5,031V; 1A – 4,879V; 1,5A – 4,754V; 2A – 4,638V

Під час тестування та використання кабелю для заряджання, не було нагрівання в зоні контакту магнітного конектора з адаптером.

Питання щодо довговічності

Довговічність магнітних кабелів

Проблемні місця – ці крихітні контакти


Єдине, що ще залишається під питанням – довговічність цього кабелю, його магнітного конектора, а особливо тих самих п’яти контактів, які з часом можуть перестати нормально контактувати з micro USB адаптером.

Наприклад, док станція мого планшету Nexus 7 2012 має схожий принцип з’єднання, як і в даного кабелю. Так от з часом приходиться протирати контакти, бо процес заряджання починає тривати страшенно довго, а то й взагалі таблет швидше розряджає ніж встигає заряджати акумулятор… Звісно винні в цьому, скоріш за все, не роз’єми, а руки користувачів, проте…

Підсумки.

Pros and Cons

Магнітний кабель Floveme: вишенька з кислинкою


Переваги:

 1. Найголовніше – менше розбовтується Micro USB роз’єм нашого пристрою.
 2. Мініатюрний дизайн (особливо в порівнянні з першим поколінням, цей практично не відрізняється від звичайних кабелів).
 3. LED індикатор, який допомагає не лише орієнтуватися чи зарядився вже наш девайс, але й в темноті знайти кабель.
 4. Не значне падіння напруги при силі струму до 1А (для невибагливих девайсів підходить ідеально).
 5. Ціна (на даний момент досить демократична).

Недоліки:

 1. Неповноцінна реалізація роботи в обох варіантах підключення за рахунок недостатньої кількості контактів (мабуть це зумовлено спробою виробника зекономити для зменшення кінцевої вартості продукту через простішу реалізацію з’єднання за допомогою лише п’яти контактів). Через це також можливі конфлікти з розумними зарядними пристроями.
 2. Суттєве падіння напруги при силі струму вище 1А (для швидкої зарядки пристроїв не підійде).
 3. Довговічність контактів з’єднання магнітного конектора з Micro USB адаптером під питанням.
 4. Можна закоротити контакти магнітного роз’єму, якщо він випадково притягне шпильку чи якийсь інший металевий предмет.

Ну і ще один пункт (це і не перевага, і не недолік, а скоріше побажання) – бракує змоги придбати додаткові адаптери з роз’ємами Micro USB та Lightning. Здебільшого усі виробники роблять свої кабелі “унікальними” в плані розмірів та інших габаритів цих кабелів. Відповідно якщо щось вийде з ладу, замінити цю деталь буде практично не можливо. А також скомбінувати адаптер від одного кабелю з магнітним передавачем від іншого виробника вам, скоріш за все, не вдасться.

Висновки.

look_how_i_can
Ну що ж, підсумовуючи усе наштамповане вище, можу впевнено заявити, що магнітні кабелі мають право на існування. І не зважаючи на усі недоліки даного екземпляру, перелічені мною раніше, для певних завдань він згодиться і буде доволі корисним, полегшуючи використання вашого девайсу.

Гадаю, що цей кабель згодиться, для таких сценаріїв використання, коли потрібне підключення невибагливого споживача. А ось для потужних пристроїв, для яких важлива правильність розташування дата контактів при будь-якому підключені магнітного конектора, я не можу його рекомендувати і раджу дивитися на більш дорожчі аналоги.

На мою скромну думку, магнітний кабель – це ідеальний варіант для зівак та забудькуватих людей… Коли часто забуваєш про те, що твій телефон заряджається не від тепла твого тіла, а моцно причепився кабелем до джерела живлення, або ж тоді, коли навколо одні “рукожопи”, які не дивляться куди лізуть і зачіпають все на своєму шляху… То якраз такий от кабель може врятувати не одну нервову клітину.

P. S. Ще до отримання цього кабелю мені на думку спало, що його можна використовувати з “простими” девайсами, на зразок ліхтарика Nitecore TIP, яким байдуже на data+/data- і не сильно вибагливих до сили струму, а також в яких немає заглушки на роз’ємі Micro USB. Ми отримаємо в якості тієї ж кришечки для захисту ще додаткову перевагу – відпадає необхідність виймати заглушку, щоб здійснювати заряджання девайсу.

P. P. S. Хотів під час випробувань перед кабелем підключити додатковий тестер, але мій keweisi kws-v20 виявився не придатним для цього. Падіння напруги при збільшенні навантаження в нього більше ніж має кабель CA-185CD. Скоріш за все мені попалася підробка або низько якісна версія цього тестера. А замовлений аналог з OLED дисплеєм ще досі мандрує довгими поштовими лабіринтами. А це вже історія для іншого огляду.

Перейти до цього товару на Алі

Хай щастить!
Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

hamlotake

В інтернеті, як і в житті, - тебе зустрічають по аватарці, а проводжають по вмінню відокремлювати комами дієприслівникові звороти.

Вам це має сподобатися...

1 відгук

 1. триздун сказав:

  ВЖУХ! І новий коментар! Фух! Заповнив меню останні повідомлення своїми!
  А по темі огляду – собі не купуватиму, якесь воно не надійне! Краще бещдротова метода заряджання. ІМХО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *