Фотозйомка на умовах TFP

Фотосесія

Збулась ваша мрія – ви купили фотоапарат. Ура, – подумали ви, – тепер я фотограф і буду заробляти шалені гроші фотографуючи людей. Та ось проходить місяць, другий, півроку, а дорогих замовлень у вас чомусь немає. Чому ж, – запитаєте ви. А я вам відповім: ви не фотограф, – ви просто людина з фотоапаратом! Що ж робити щоб стати фотографом? Перш за все вчитися: читати книжки, вивчати основи композиції, світла і колористики, але найголовніше – багато фотографувати. І, оскільки ви збираєтесь заробляти портретною зйомкою, то фотографувати треба людей. І ось, коли ви вже перефотографували всіх знайомих, родичів та друзів, ви починаєте задумуватись: а чому мої фотографії не такі, як у професійних фотографів, що їм бракує? А відповідь дуже проста – ваші друзі не моделі, адже результат залежить не лише від того звідки ростуть руки у фотографа, але й від вміння моделі позувати, поводитись перед камерою. Ось тут ми й підійшли до головного, де фотографу-початківцю знайти модель?

Але давайте не забувати, що не лише фотографи можуть бути початківцями, моделям теж потрібно вчитися і практикуватися. Система, при якій фотографи-початківці знаходять моделей для створення свого портфоліо і навпаки отримала назву TFP (Time for Print англ. Час за роздруківки).

TFP – це хороший спосіб безболісно і безкоштовно отримати якісні фотографії. Він полягає в тому, що Мається на увазі, що “час” – це праця моделі, а “фотографії” – результат праці фотографа, відповідно. Тобто – модель позує фотографу, а натомість отримує видрукувані знімки.

Варіантом цієї угоди є Час за CD (TFCD). Тобто підбір зображень надається на CD замість відбитків. Часто саме цей спосіб використовується, так як більшість фотографів не друкують, а просто віддають CD з фотографіями.

TFP – це не халява! Це взаємна, оплачувана працю. З усіма наслідками, що випливають, з цього, наприклад: фотограф в разі роботи за TFP зовсім не зобов’язаний погоджувати з моделлю які знімки і де можна публікувати, а які не можна. Модель не може заборонити публікувати будь-які картки, навіть найневдаліші на її погляд. І не може вимагати “прибрати” будь-які раніше опубліковані знімки з цієї фотосесії. Так само, як і навпаки – модель може публікувати будь-які знімки з цього сету, не питаючи дозволу на те фотографа. Кожен заплатив визначену ціну за свій продукт і може розпоряджатися цим продуктом як йому завгодно.

Якщо ви все ж хочете убезпечити себе, то можете обговорити всі умови заздалегідь, підписавши так званий model release (модель-реліз). У ньому обговорюються всі умови моделі та фотографа, його складання не займає багато часу, це не так складно – але дозволить зберегти свої права і уникнути непорозумінь між сторонами.

Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Інформатор

Цю публікацію надіслано за допомогою форми для повідомлення новин. Основною місією є інформування селян про нові вісті Хутору, району, області, країни та цілої планети Земля...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *