Ми любимо свої iPhon-и

Ісаак Ньютон за роботою Усе почалось з яблука, на яке Адам спокусився в саду.
А потім був такий дивний пацик, сидів під вербою і йому, як не зацідить грушею по мізках… та так зацідило що він закон всесвітнього тяжіння винайшов. Проста здавалось би річ і в одночас геніальна. Настільки геніальна, що вченим, щоб відправити людину “У нескінченність і до зірок” (с) Баз Рятівник, потрібна була лиша ця єдина формула.

Та і на тім її геніальність не закінчується, вперше в історії людкове змогли описати фізичний процес за допомогою елегентного запису. Без малюнків на стінах, без танців з бубном, а просто гарно описати все так, щоб інші, хто має знає грамоту, і магістерську степінь, зміг те прочитати.
Історія йшла та розвивалась, до того моменту як в один прекрасний день на світ не з’явилась людина, котра заставила переернутись весь світ. Але втілюлючи задум Архімеда, Стів Джобс не просив точку опори, він створив її власноруч. Отож зустрічайте, перша стаття у блозі фанатів яблучників: “Ми любимо свої айфони, або чи справді я став зомбованим фанатом”


Проходячи курс програмування мовою Objective-C за стенфордською програмою, один викладач, звідти ж, на черговій лекції, яка відбулась після смерті Стіва, розповів про дослідження яке проводилось в штатах.
Дослідження мало під собою ціль, визначити, що відчувають люди коли беруть в руки телефон. Результати були доволі цікаві.
Коли люди брали звичайний телефон і користувались ним довгий час, телефон викликав звикання і все. Тобто він просто виконував свою функцію девайса щоб подзвонити. Але коли досліджували людей котрі користуються іфонами, виявилось, що у епломанів, коли вони користуються айфоном, підсвічуються ділянки мозку, які відповідають за любов. Звичайну любов яку ви відчуваєте до друзів, близьких, собаки. І я, мабуть, ніколи не забуду фразу викладача: “Це правда, ми любимо наші Айфони”

Ось уже 4-й місяць як я є щасливим власником яМобілки.
І повірте, жодент телефон, а їх у мене було не мало, не викликав у мене стільки захвату. Навіть моя HTC Touch HD зараз здається мені таким дерев’яним пережитком минулого, хоча свого часу я за неї виложив 760 у.о.

Чому ж яблучна продукція викликає настільки вражаюче захоплення у переважаючої більшості людей, які нею користуються? Що заставляє нас хотіти лишній раз протерти скло телефону 🙂
Якось на одному форумі, я описував те, що я можу робити за допомогою мого яблофону (спір почався на тему, чи повинен телефон виконувати якісь інші функції, окрім дзвоніння)

  1. Системне адміністрування. Керування домашньою/робочою комп’ютерною системою в режимі онлайн (SSH, TeamViewer, RDP, VNC). Можу перевірити всі параметри системи. Підключитись до будь якої з веб камер. Навіть вимкнути все (нажаль потім не зможу увімкнути)
  2. Робота. Інтеграція з робочим та домашнім календарями. Всі нагадування про мітинги, а їх у мене в день буває по 5. Нагадування про дні народження, про тренінги і тд. Власне кожні 20-30 хв мені приходить якесь нагадування із тим куди мені треба іти і що там робити.
  3. Ще робота. Інтеграція із корпоративною та особистою поштовими скриньками. Відповідати на емейли можна дуже швидко, завдяки ідеальній клавіатурі іфона.
  4. Читання книжок. Хоча від недавна, цю функцію виконує мій Amazon Kindle Keyboard 3G. Все ж є книги які я читаю лише на іфоні (не завше є можливість сидіти із 7″ бандурою)
  5. Скайп/Соц мережі Кожна велика соц мережа має свій клієнт під іфон, з якого зручно вести переписку, а також переглядати, завантажувати та коментувати усілякого роду файли.
  6. Банкінг. Інтернет банк, послугами якого я користуюсь має програму для айфона, яка допомагає мені вести свої рахунки прямо з телефону. Все захищено та зручно.
  7. Додатковий софт. Починаючи від офісних програм по типу заміток (якими я дуже часто користуюсь), закінчуючи розважальними (електрошокер, або мигаючий фанарик), можна знайти необхідне ПЗ (якого є сотні тисяч), для кожної людини. Навіть каталоги з деталями для радіолюбителів, чи портативні зчитувачі штрих коду (із завантаженням з інтернету відомості про товар, та адресами де його можна купити). Програми для вивчення інших мов, заточені під ямобільні пристрої, дозволять вчити мову в маршрутці. і ще багато багато чого.
  8. Ігри. Ігор тут сила силенна, з фантастичною 3Д графікою. Стара добра електроніка у всіх 6-ти варіаціях. Однорукий бандит. Реалістичні перегони із чудовою фізикою. Логічні забавки (Запрацювало). Та ще купи усілякого мотлоху, який не дасть вам скучати в якій би ви довгій дорозі не були.
  9. Фотокамера.
   Айфон робить чудові фотографії. І плюс до всього він визначає географічне положення під час знимки, та потім, коли ви переглядаєте альбом – чемно показує на карті що і де ви фотографували. Іноді це просто приємно, а іноді дуже навіть необхідно.
  10. ICloud
   Середовище де ваші особисті файли будуть в безпеці. Якщо у вас є інший пристрій від епл, то він також підключяиться до айклауд і буде мати доступ до ваших фотокарток, музики, контактів та іншої інформації яка є навашому айфоні. А якщо вже так трапится що ви загубите свій девайс, то ніЯкої цінної інформації не втратите.
  11. Повноцінний веб браузер. Переглядати інтернет сторінки на іфоні – одне задоволення. Хоча визнаю, бувають сайти зовсім не оптимізовані під такі процедури, але таких дуже мало.
  12. СМС – вже бодай поглянути на те, яким чином відбувається переписка смс-ками в іфоні – попадаєш на 7-ме небо…
  13. Загальна зручність у користуванні телефоном. Про це навіть говорити не буду – кожен повинен відчути що це таке.

Пунктів може бути безліч, я перелічив не повну 10-ту частину з того, що я роблю на телефоні з дня в день. Кожного разу, їду я в маршрутці, чи стою на зупинці. Я можу дістати айфон, відкрити Біблію, дістати будь який із 180 перекладів (доволі гарно доречі, читати кілька перекладів паралельно) і заглибитись в читання. Чи робити будь яку іншу з описаних мною функцію. І це все завдяки одній маленькій пласмасці вартістю 400$.
Але якщо тверезо помислити – то справа не в цьому. Адже зараз, більшість апаратів має такі можливості, хоча й не у всіх керувати цими можливостями – одне задоволення.

Відволічемось на хвилинку від айфонів, та подумаємо про іншу революційну техніку, яка зараз не є вже аж такою революційною. Планшети, майкрософт почали робити ще з 2002-го року, і до виходу айПеда, це була повністю мертва галузь, зараз же, ну власне навіть не варто описувати, у що зараз перетворилась індустрія планшетів.

Про свої висновки я опишу в наступній статті, яку підготую спеціально для блогу Apple-манія на Хуторі. А зараз, висловлюйте свої думки з цього приводу у коментарях. Найбільш цікаві, я спробую опрацювати та висвітлити у найближчих публікаціях. Чи доводилось вам користуватись технікою епл? Чим, на вашу думку, є феномен компанії? Чому їхні продукти користуються такою популярністю? Ким ви бачите користувачів цієї продукції? І яке майбутнє у індустрії, яка втратила, без сумніву, одного з найбільших геніїв сучасності?

Ввідна стаття получилась доволі короткою, зважаючи на те, що я не знаю з якою аудиторією буду працювати і в якому напрямку розвивати далі свою писанину. Тому, все залежить від вас, шановні парафіяни. Шануймося

Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Вам це має сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *