Ремейк Nokia 3310 – повернення легенди?

Nokia – повернення…

Свою реінкарнацію, компанія Nokia вирішила провести опираючись на щось пам’ятне… Те, що з часом стало “мемом”. І Nokia 3310 – це саме той девайс, з яким порівнюють сучасні телефони в плані їхньої міцності та довговічності.

На MWC 2017 Nokia (якщо точніше – HMD Global, якій належать права на марку) представила свої новинки: Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 та реінкарнацію Nokia 3310. І якщо перші три моделі так собі, то 3310 – це вже щось цікаве. Як мінімум порядковим номером моделі. 🙂

Nokia 3 5 6

Nokia 6 (ціни від 229€), Nokia 5 (від 189€), Nokia 3 (від 139€)


Недоліки “трійки”, “п’ятірки” та “шістки” – слабкий процесор, спірні рішення в дизайні, розміщення органів управління під екраном також сумнівне. При значно вищій ціні, вони нічим особливо не відрізняються від аналогічних смартфонів інших китайських брендів. Телефони не отримали ніяких фішок старої доброї Нокії. Словом одна журбинка. Хіба для фанів, якщо ще такі залишилися, які довго чекали відродження марки щоб знову чути Nokia Tune при вхідному дзвінку.

Ну питається – де впізнаваний дизайн? Я про дизайн телефонів Nokia! Тієї старої, доброї, лампової… Для чого нам та калька решти смартфонів на Android, яких китайці наплодили купу різних “від кольору до вибору”?

Мої асоціації, коли вперше побачив ці фони:

  • Nokia 3 – можна помітити певну схожість на Sony Xperia Z5 Compact,
  • Nokia 5 – чимось подібне на Meizu,
  • Nokia 6 – Samsung Galaxy A-серії.

Не зрозуміло для чого випускати такі зовні різні пристрої? Для вивчення попиту та реакції користувачів? Так давно відомо чого хочуть користувачі від цього бренду. А якщо ні, то краще б дослідження провели якісь чи що. Пригадую в часи виходу Nokia N8 на офіційному блозі компанії було опитування: який дизайн вам до вподоби і яким ви бачите майбутній флагман?

Nokia Alive

На фото: Obi Worldphone SF1


Було три варіанти замальовок: щось схоже на Галактику від Самунга тих часів, телефон візуально подібний на Nokia N8, а третій варіант – не впевнений, але можливо натяк на iPhone 4. З великим відривом переміг другий варіант і в результаті вийшла Nokia N9.

Очікування та реальність

Nokia 3310 (2017)

Ремейк Nokia 3310 – очікування та реальність


Ще задовго до анонсу ходили чутки про ремейк Nokia 3310 – славнозвісного телефону! І варіант, що ліворуч на фото, мені значно більше до вподоби, а ніж те, що презентували (праворуч від оригіналу).

Як і очікувалося, ремейк Nokia 3310 отримав 2.4 дюймовий кольоровий екран розширенням 320 × 240 точок. Він покритий “зігнутим” (опуклим) шклом з поляризованим шаром для кращого читання при сонячному світлі. Працює телефон під управлінням ОС Nokia Series 30+. Містить 16 МЕГАбайт внутрішньої пам’яті та заявлена підтримка SD-карток до 32ҐБ. Для зв’язку, телефон здатен підключитися до базових станцій стандарту 2G (GSM 900/1800). А батарея на 1200mAh від одного зяряду здатна забезпечити 22 години спілкування або до місяця в режимі очікування. Є FM-радіо та Bluetooth 3.0 (зі SLAM – система швидкого обміну файлами між пристроями, без потреби створювати пару)! А також є забавка – змійка… От так!

До вибору доступні такі кольори: гарячий червоний (глянсовий), темно-синій (матовий), жовтий (глянсовий), сірий (матовий).

Здійснилася мрія… тепер можна фотографувати на Nokia 3310

Ремейк Nokia 3310

Nokia 3310 після редизайну. Тепер з камерою.


Камера є, так! Але варто зазначити те, що вона лиш на 2 МЕГАпікселі, 2, в 2017 році. Та краще вже без такої камери Добре хоч, що є LED спалах. А якщо його можна використовувати як ліхтарик, то взагалі бімба! Для чого micro USB роз’єм без будь-яких заглушок розмістили зверху, також не зрозуміло? Невже внизу, біля 3,5мм аудіо роз’єму, не було місця?

Що ж, на жаль, оновлений легендарний телефон, окрім порядкового номеру, вийшов доволі слабеньким.

Ремейк Nokia 3310 – втрачений шанс на успішне повернення

Якщо китайці вважали, що придбавши марку і наштампувавши телефонів з її лейблом, вони зароблять більше ніж аналогічні девайси, але з брендом третього ешелону, то мушу їх розчарувати. Такий варіант не пройде. Nokia суттєво втратила запас міці та сили свого імені. І тепер щоб повернути хоча б не значну частку того, що було, потрібно добре “попихтіти”.

У HMD був рідкісний по силі іміджевий потенціал легендарного імені 3310, настільки потужний, що уявлення про 3310 давно в рази перевищило її реальні якості. Я, звичайно, сподівався, що вони зможуть цим скористатися, хоча надія була дуже слабкою.
Як з’ясувалося, HMD не розгубилися і успішно проср@ла свій шанс помпезно повернути бренд Nokia на ринок.
Звісно ж, ніхто не очікував того, що чорно-білий екран залишиться. Всі добре розуміли, що це буде інша платформа і той же екран буде великим і кольоровим. Але, зізнаюся, особисто я очікував, що ремейк буде зроблений більш продуманим, тим більше що достатньо було обмежитися більш акуратною роботою з зовнішнім виглядом. Зрозуміло, що навіть серія 30 дає великі можливості, ніж стара начинка 3310. Але невже так важко було перенести впізнавані риси? Які робили цей телефон пам’ятним для стількох людей.

Ех, що візьмеш з тих китайців? Поїзд пішов, шанс зробити справжнього наступника вони з тріском профукали.

Слабо, Nokia, слабо! Ти можеш ліпше. Чи можливо правильніше сказати – могла?
Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

шПійон

Перший хлопець на селі. Виконуючий обов'язки Голови Сільради.

Вам це має сподобатися...

1 відгук

  1. Влодко сказав:

    Не дотягнули! Все дуже типове і зовсім не цікаве. Звичайно, щось у дизайні нагадує “ту” нокію. Але здебільшого це китайський переказ фінської легенди, розказаної американцями…
    Вийшла не квінтесенція культур, а нудний недоладний набір особливостей кожної з них.

    І ще – дорогувато. Вони собі в мету поставили конкуренцію з дорогими китайцями. Ну подивимося, що з того вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *