Інформаційна безпека в мережі

Безпека в мережі: порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих.
Internet Security

Безпека в мережі

Вкотре натрапляю на новину на кшталт цього: “СБУ опублікувала перелік найнебезпечніших російських соцмереж, якими радить не користуватись”, “Українцям радять терміново покинути ВК, Однокласники та інші російські мережі”, тощо…

Зокрема усі дані про всі логіни і електронні адреси своїх користувачів, списки їхніх контактів, відомості про кількість, обсягів і адресатів переданих повідомлень власники поштових серверів, блог-хостингів, форумів і соцмереж будуть зобов'язані надавати на першу ж вимогу представників російських державних структур.

Зважаючи на триваючу агресію Росії на території України, нові повноваження надають ФСБ можливість отримувати наявну у веб-середовищі інформацію про українські події і можуть використовуватися на шкоду інтересам національної безпеки, попереджають в СБУ.

Служба безпеки України звертається до всіх громадян, які стурбовані безпекою особистої інформації і рекомендує утриматися від використання інтернет-ресурсів російської доменної зони. В першу чергу це стосується соцмереж та поштових скриньок.

В таких публікаціях зазвичай розповідають нам про те які вони погані, бо слідкують за кожним кроком користувачів. Але ж здебільшого так роблять практично усі хто має змогу це робити і в кого є доступ персональної інформації. І звідкіля нам знати хто каже правду і використовуватиме наші дані нам на користь, а не проти нас та ще й передає їх третій стороні?

Якщо з російськими (тут навіть банально можна відштовхуватися від того, що це сайти, сервіси… від окупанта) соціальними мережами все ясно – “антитерористичні” закони РФ останніх років ясно показують, що навіть норми їх конституції про те, що кожен має право на приватне життя і тд і тп, то є “фількова грамота”… Та невже ви вважаєте, що західні соціалки не акумулюють дані про вас? Чим би вони не аргументували свої дії: починаючи від слідкування – бажанням надавати релевантну рекламу ґрунтуючись на діях, вподобаннях чи інших інтересах коритувача, і закінчуючи тим, що за потреби вимагатимуть документ для підтвердження особи, адже таким чином, увага!, користувачі краще слідкують за тим, що пишуть, репостять, ставлять вподобайки, тощо… Нічого собі демократія!

Тотальне стеження – збір інформації з усіх усюд

Та що тут казати – Windows 10 від Мілкософту “шпигує” за вами (та сама телеметрія була додана і у Windows 7 з оновленнями цього року), Ябко зі своїми операційками і сервісами також не далеко втекло, як і Андроід з Ґуґлом. Слідкували, слідкують і будуть слідкувати… Адже поради чи підказки, котрі надають нам, виникають не якимось телепатичним чином, вони – результат алгоритмів та аналізу наших дій та реакції на ту чи іншу інформацію. Те ж стосується оновлень програмного забезпечення – зібрана статистика користування, натиснення на ту чи іншу кніпку, звіти про падіння та аналіз того, що відбувалося ще в системі в момент збою, дають можливість розробникам не ставати на ті ж граблі та вдосконалювати свої продукти.

Нещодавній збій в роботі сервісу збереження даних Dropbox, коли користувачі побачили свої видалені файли, причім навіть ті, що були видалені кілька років тому… це м’яко кажучи натякає нам – витирати нічого не будуть, про всяк випадок… аргументуючи це тим, а що як користувач передумає, або ж це прикра помилка, глюк, збій.
Також не варто забувати крадіжки даних користувачів з використанням TeamViewer’а, це також цікавий прецедент, адже хоча й сервіс пропонує використання двофакторної автентифікації, не усі її активовували (по замовчуванню вона неактивна і не пригадую щоб мені нагадували про її важливість). Погодьтеся, що не в усіх, хто використовує TeamViewer для віддаленого керування, стоїть пароль для входу в систему. А навіть якщо і є, то де гарантія того, що якщо ви вдома на пару хвиль відійдете від комп’ютера по справах, то саме в той момент хтось не під’єднається, адже навряд ви блокуєте комп’ютер щоразу встаючи з місця.

А як же право на приватність, на бажання особи не розкривати свої особисті дані щоб не скомпрометувати себе?

Безпека понад усе!


Словом як на мене то перестати чи продовжувати користуватися тією чи іншою соцмережею (сервісом чи іншим ПЗ/ОС) – то є особистий вибір кожного в силу різних причин. Комусь бракує музичної колекції, хтось переглядає відео та фільми, в когось якісь цікаві групи чи спільноти однодумців, свої вподобання у виборі програм котрі є доступні лише для тої чи іншої операційної системи, тощо…

А дехто взагалі ще не реєструвався і не планує тринькати свій час на спілкування з людьми, йому вдосталь спілкування в реальному житті зі справжніми людьми! Користується звичайною дзвонилкою, а на ком’ютері стоїть Ubuntu або допотопна Windows XP (котру й “крякати” не потрібно, головне щоб ключик не був в чорному списку або ж перевірка цього була вимкнена відразу ж після встановлення, разом з пошуком оновлень).

Кожен в праві обирати сам те чого йому треба – бути на вістрі подій і користуватися останніми новинками зі світу технологій, чи ставитися консервативно до всього нового і використовувати старі, перевірені часом пристрої та софт.

Просто головне затямити одну просту істину – будь-яка інформація, котра потрапила в мережу вже не належить вам, а стає надбанням загалу і в той чи інший спосіб її може переглянути кожен хто цього захоче або ж знатиме як це зробити. Адже давно відомо, що найбезпечніший комп’ютер не той в якого кілька брандмауерів та антивірусних додатків з останніми оновленнями, а той який немає доступу не лише до мережі, але й взагалі жодних інтерфейсів для отримання інформації користувачем. От тоді це направду найбезпечніший “ПіСюк” 😀

Windows 7/8/10 надсилає інформацію в Редмонд; Android, Chrome та інше ПЗ від Google – в Маунтин-Вью; Ябко в Купертіно…

Tin foil hat

Цифрової приватності — зараз не існує, за винятком ізольованих систем!

Проте варто враховувати таке – об’єми даних котрі мали б збирати з усіх користувачів мережі настільки величезні, що їх акумулювання навряд є таким як ми собі це уявляємо – пишуть кожен “чих і пук” усіх і кожного, скоріше слідкують за “обраними” в повному масштабі, а загальній масі проставляють ярлики та мітки – типу “чекінів”, котрі всебічно аналізуються і в результаті приймається рішення – варта персона більш прискіпливішого та якіснішого нагляду чи ні.

Ну хіба що вже розроблено штучний інтелект котрий опрацьовує петабайти інформації і керує світом…

Тому розслабтеся, нікому ми з вами не потрібні окрім наших рідних та друзів, для решти – нічого особистого, тільки бізнес. А також раджу бездумно не закидувати свої особисті дані в “хмарки” і розуміти наслідки своїх дій. Ваша безпека в мережі цілком лежить на ваших плечах і як завше – залежить від того хто сидить перед екраном вашого комп’ютера.

Що ж робити для підвищення рівня своєї безпеки в мережі?

Оскільки практично усі ваші дані, приватні переписки, список контактів, нотатки та інфо про місцезнаходження будуть відомі власникам сервісів котрими ви користуєтеся, то намагайтеся поменше “світити” конфіденційною інформацією та іншими особистими даними. А саме:

 • не надсилайте логіни та паролі через приватні повідомлення в соцмережах;
 • те ж стосується фото документів та банківських карток і пінів до них;
 • не використовуйте один і той самий пароль до усіх своїх облікових записів на різних сайтах та сервісах, вже мовчу про паролі типу “12345qwerty”, “q1w2e3r4t5y6”, та аналоги;
 • використовуйте двофакторну авторизацію там де це можливо;
 • нотатки з конфіденційною інформацією, якщо такі були, не видаляйте, а краще просто заповніть непотрібною інформацією (адже немає гарантії, що вони насправді видаляються остаточно);
 • посилання на особисті альбоми краще також надсилати електронною поштою;

Ну і для 100% впевненості, що за вами ніхто не спостерігає без вашого відома, не забувайте наклеювати синю ізоленту на вічко веб-камери.

А і ледь не забув.

Список російських соцмереж:

 1. Яндекс – http://www.yandex.ru/
 2. Мейл.ру – http://mail.ru/
 3. ВКонтакте – http://vk.com/
 4. Одноклассники – http://www.odnoklassniki.ru/
 5. Фотострана – http://fotostrana.ru/
 6. Привет.ру – http://privet.ru/
 7. LiveInternet – http://www.liveinternet.ru/
 8. Toodoo – http://toodoo.ru/
 9. LJ.Rossia.org – http://lj.rossia.org/
 10. Блоги@Mail.Ru – http://blogs.mail.ru/
 11. Моя живая страница – http://www.mylivepage.ru/
 12. MirTesen.ru – http://mirtesen.ru/
 13. Дневник на TKS.RU – http://blogs.tks.ru/portal.php
 14. Клерк.ru – http://www.klerk.ru/
 15. Beon.ru – http://beon.ru/
 16. БебиБлог – http://www.babyblog.ru/
 17. Блогус – http://www.blogus.ru/blog.php
 18. ITBlogs – http://itblogs.ru/
 19. Рыболовный клуб – http://www.fion.ru/
 20. RuSpace – http://www.ruspace.ru/
 21. Re: vision – http://www.revision.ru/
 22. Diary.Ru – http://www.diary.ru/
 23. LiveLib – http://www.livelib.ru/
 24. Карта для любителей рыбалки – http://www.fishingmap.ru/
 25. Сообщество влюбленных в кино – http://www.ilovecinema.ru/
 26. 100 Друзей – http://www.100druzei.ru/
 27. Dogster – http://www.dogster.ru/
 28. Факультет.ру – http://www.facultet.ru/
 29. Тейст – http://www.mmm-tasty.ru/
 30. Вебкруг – http://www.webkrug.ru/
 31. VeniVidi – http://venividi.ru/
 32. Я талант – http://yatalant.ru/
 33. Мой мир – http://my.mail.ru/
 34. ЛИМП – http://www.limpa.ru/
 35. Spaces.ru – http://spaces.ru
 36. Мой Круг – http://moikrug.ru/
 37. Соседи-Онлайн – http://sosedi-online.ru/
 38. По Баранкой – http://zabarankoi.ru/
 39. Юмами – http://www.u-mama.ru/
 40. Автокадабру – http://autokadabra.ru/
 41. Отдохнули.ру – http://www.otdohnuli.ru/
 42. Telefoner.ru – http://www.telefoner.ru/
 43. Одноклассники.КМ.РУ – http://vkrugudruzei.ru
 44. Мамба – http://mamba.ru

Ви про усі знали? Про частину з них я взагалі вперше взнав з таких от новин і навіть не питаю вас про те чи здійснювали ви реєстрацію акаунтів хоча б на половині з них… Можливо в когось і виникає таке враження, що це список тих хто відмовився надати дані нашим спецслужбам, тим не менш – кгб’істи не сплять і завжди можуть використати наші дані проти нас 🙂

Поширити: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Інформатор

Цю публікацію надіслано за допомогою форми для повідомлення новин. Основною місією є інформування селян про нові вісті Хутору, району, області, країни та цілої планети Земля...

Вам це має сподобатися...

1 відгук

 1. партизан сказав:

  Nokia 3310 для розмов і ніяких смартвонів, планшетусів чи пісюків! А ще краще спілкуватися через шифрований канал “вокітокі”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *